Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
Uwaga! - Domena i sklep na sprzedaż. Tel. 608 640 440
Pokaż producentów Ukryj producentów
Producenci
Pokaż kategorie Ukryj kategorie
Wyszukiwarka
TREC Vitality Chromium (Chrom) 90 kap
15.00zł
14.00
TREC

Średnia ocena: 0 (głosów: 0)
 • Wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi
 • Wspomaga metabolizm makroskładników odżywczych
 • Bierze udział w procesach przemiany materii
 • Pomaga eliminować nadmiar cholesterolu

Trec Vitality Chromium to suplement diety, który zawiera chrom. Chrom to bardzo ważny pierwiastek, który jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Bierze udział w procesach związanych z metabolizmem białek, tłuszczy i węglowodanów. Odpowiedni poziom chromu ma decydujący wpływ na zachowanie równowagi w organizmie.

Dieta oparta na produktach wysokoprzetworzonych może prowadzić do wielu niedoborów, które mogą mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. Niedobór chromu może wywoływać szereg niepożądanych objawów, m. in.:

 • utrata wagi
 • nerwowość i wahania nastroju
 • stany lękowe
 • rozwój schorzeń, np: depresji, cukrzycy, miażdżycy
 • bóle głowy
 • wypadanie włosów i łamliwość paznokci
 • mrowienie kończyn
 • brak koordynacji ruchowej

Zwiększone zapotrzebowanie  na chrom występuje u sportowców, pracowników  osób na diecie wysokowęglowodanowej oraz osób odchudzających się. U osób na diecie redukcyjnej chrom jest szczególnie ważny, gdyż wspomaga hamować apetyt na słodycze. Niedobory chromu mogą pojawiać się u osób, które nadużywają alkoholu, cierpią na choroby nerek lub układu pokarmowego.

Chrom ma także zastosowanie w profilaktyce niektórych schorzeń, m. in. cukrzycy i miażdżycy. Suplementacja chromem zmniejsza wydalanie wapnia z organizmu, dlatego często znajduje się w suplementach stosowanych w celu wzmocnienia kości. Stosowanie chromu rekomendowane jest kobietom w okresie menopauzy.

Chrom występuje w organizmie człowieka w niewielkich ilościach ale pełni szereg istotnych funkcji. Bierze udział w procesach przemiany materii. Działa pobudzająco na działanie trzustki oraz wydzielenie insuliny. Wspomaga usuwanie nadmiaru złego cholesterolu (LDL) i jednocześnie zwiększa ilość tzw, dobrego cholesterolu (HDL).

Chrom jest składnikiem enzymów trawiennych, reguluje apetyt oraz zmniejsza chęć na słodycze. Zbyt nisko poziom chromu sprawia, że szybciej odkłada się tkanka tłuszczowa. Odpowiedni poziom chromu sprawia, że zmniejszamy apetyt i nie mamy chęci podjadania w ciągu dnia co przekłada się na utrzymanie prawidłowej wagi ciała. Takie działanie chromu wynika z faktu, że pierwiastek ten reguluje poziom cukru we krwi. Pamiętajmy jednak, że sama suplementacja chromem TREC Vitality - Chromium nie spowoduje utraty wagi, pełni on jedynie rolę wspomagającą.

Właściwy poziom chromu jest ważny dla prawidłowego funkcjonowania układu kostno - stawowego. W szczególności ma znaczenie w profilaktyce osteoporozy. Chrom ogranicza wydalanie wapnia, który jest podstawowym materiałem budulcowym kości. Dlatego przyjmowanie suplementację chromem TREC Vitality - Chromium powinny rozważyć kobiety w okresie menopauzalnym, u których dochodzi do zaburzeń gospodarki wapniowej.

Zaczynając suplementację chromem należy zwrócić uwagę aby był on w postaci soli organicznej, np w postaci pikolinianu. Pikolinian chromu to trwalsza postać chromu w formie związku chelatowego co zwiększa jego przyswajalność. Taka postać chromu znajduje się w suplemencie TREC Vitality Chromium.

Należy jednak pamiętać, że zbyt wysoka ilość chromu nie jest jednak obojętna dla organizmu. Spożywanie chromu z jedzenia zazwyczaj nie prowadzi do przedawkowania tego pierwiastka. Szczególną uwagę należy zwrócić na przyjmowanie chromu w postaci suplementu, gdyż może prowadzić do poważnych Dokładnie tak jak w przypadku innych suplementów należy zachować zdrowy rozsądek i stosować chrom z umiarem.

Co zawiera TREC Vitality Chromium Chrom?

Skład 1 kap

 • Chrom 200,00 µg

Jak stosować TREC Vitality Chromium Chrom?

Stosować 1 kapsułkę dziennie.

Niestety nie ma recezji dla tego produktu.
7NUTRITIONACTIVLABBIO TECH USABIOGENIXBSNDYMATIZEFITMAXFITNESS AUTHORITYHI TECMEGABOLMULTIPOWERNUTRENDOLIMPOPTIMUMSCITECTRECUNIVERSALVITALMAX