Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
Pokaż producentów Ukryj producentów
Producenci
Pokaż kategorie Ukryj kategorie
Wyszukiwarka
RX Gold Glutamine 300g
39.00
RX GOLD

Średnia ocena: 0 (głosów: 0)

Czym jest Glutamina?

Glutamina to bardzo wszechstronny aminokwas, który wspiera wiele procesów zachodzących w organiźmie człowieka. Do głównych zalet glutaminy należy zaliczyć stymulację syntezy białek mięśniowych poprzez dodanie azotu sprzyjającego budowie nowych komórek mięśniowych. Zapewnia także wzrost stężenia hormonów, w tym bardzo ważnego dla sportowców hormonu wzrostu. Pomaga w utrzymywaniu równowagi kwasowo zasadowej oraz wspomaga usuwanie zbędnego amoniaku z organizmu. Glutamina wspiera także proces regeneracji mięśni po intensywnym treningu dlatego powinna być ważnym elementem diety osób uprawiających wszelką aktywność fizyczną. Kolejną właściwością glutaminy jest wsparcie układu odpornościowego, dzięki czemu zmniejsza ryzyko różnego rodzaju chorób.

W normalnych warunkach organizm ludzki jest w stanie sam wyprodukować ok 70% potrzebnej glutaminy, kolejne 30% należy dostarczyć z pożywienia lub dzięki suplementom diety bogatym w ten wszechstronny aminokwas. Należy jednak pamiętać, że zwiększona aktywność fizyczna wymaga dostarczania większej ilości aminokwasu, dlatego właśnie tak popularne są suplementy diety zawierające glutaminę. O innych zastosowaniach glutaminy, przeczytasz na naszym blogu.

Charakterystyka Rx Gold Glutamine

  • zapobiega rozpadowi białek w mięśniach sportowca (hamuje katabolizm)
  • przyspiesza regenerację mięśni po intensywnym treningu
  • wspiera wzrost wytrzymałości mięśni oraz przyspiesza ich rozwój
  • wzmacnia funkcjonowanie systemu immunologicznego

Glutamina Rx Gold w diecie sportowca

Rx Gold Glutamine wprowadza do organizmu duże dawki azotu, co wpływa na ograniczenie procesów katabolizmu mięśniowego. Hamuje powysiłkową aktywność hormonów o działaniu katabolicznym, szczególnie kortyzolu oraz ogranicza działanie enzymów odpowiedzialnych za proces degradacji białek ustrojowych. Uczestniczy także w procesie syntezy glutationu – jednego z najsilniejszych antyutleniaczy chroniących białka i struktury komórkowe przed niszczącym działaniem rodników tlenowych.

Rx Gold Glutamine charakteryzuje się wysoką czystością oraz minimalną wielkością cząsteczek, co znacznie ułatwia przyswajanie i przyspiesza działanie. Dodatkowo suplement wzbogacony jest o taurynę i witaminę B6.

  • Tauryna transportując aminokwasy i składniki odżywcze do krwi przyspiesza i ułatwia ich przyswajanie. Pobudza trzustkę do produkcji insuliny oraz ogranicza wytwarzanie serotoniny.
  • Witamina B6 wspiera metabolizm, bierze udział w przemianie aminokwasów, podnośi wykorzystanie tłuszczów i węglowodanów do produkcji energii, poprawia funkcjonowanie mięśni.

Komu polecana jest Rx Gold Glutamine?

Z uwagi na wszechstronność działania glutaminy, polecana jest ona niemal wszystkim osobom jako uzupełnienie diety. Szczególnie istotną rolę glutamina pełni w diecie osób o wzmożonej aktywności fizycznej, których dieta nie jest wystarczająco bogata w ten aminokwas. Suplement stosowany przed treningiem zabezpiecza przed katabolizmem i zwiększa zasoby energetyczne, a stosowanie glutaminy po zakończeniu treningu intensywnie stymuluje wzrost i regenerację mięśni.

Co zawiera Rx Gold Glutamine?

Zawartość w 100 gramach

  • L-glutamina     98 g
  • Tauryna     1,99 g
  • Witamina B6     10 mg

Jak stosować Glutaminę Rx Gold?

Jedną porcję glutaminy (5 g) rozpuścić w 200 ml wody lub soku. Spożywać według poniższych zalece.

W dni treningowe: 2 razy dziennie – 15 minut przed treningiem i bezpośrednio po treningu.

W dni nietreningowe: 2 razy dziennie – rano i przed snem.

Bardzo istotną rzeczą jest by przyjmować glutaminę jak najszybciej po treningu. Podobnie jak w przypadku BCAA najlepiej stosować ją po treningu wraz z węglowodanami Rx Gold Carb Fuel lub Rx Gold Carb Energy (wyjątkiem są diety redukcyjne).


Ten sam produkt w innych opakowaniach

RX Gold Glutamine 600g
RX Gold Glutamine 600g
Cena: 69.00zł

Osoby, które kupiły ten produkt, kupiły także

Niestety nie ma recezji dla tego produktu.
7NUTRITIONACTIVLABBIO TECH USABIOGENIXBSNDYMATIZEFITMAXFITNESS AUTHORITYHI TECMEGABOLMULTIPOWERNUTRENDOLIMPOPTIMUMSCITECTRECUNIVERSALVITALMAX