Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
Pokaż producentów Ukryj producentów
Producenci
Pokaż kategorie Ukryj kategorie
Wyszukiwarka
NUTREND ISOdrinX 420g
30.00
NUTREND

Średnia ocena: 0 (głosów: 0)

Koncentrat w proszku do przyrządzenia smacznego napoju izotonicznego z dodatkiem składników zapobiegających skurczom mięśni.

Nutrend Isodrinx:

 • błyskawicznie gasi pragnienie,
 • przywraca równowagę elektrolitową w trakcie wysiłku,
 • uzupełnia niedobory płynów ustrojowych w organizmie podczas trakcie wysiłku i po jego zakończeniu,
 • kompleksowo regeneruje przez uzupełnienie minerałów i witamin po wysiłku,
 • zmniejsza ryzyko występowania skurczów mięśni.

Napój izotoniczny lub hipotoniczny – w zależności od stosunku rozcieńczenia. 

Profesjonalny napój sportowy w proszku zaspokajający fizjologiczne zapotrzebowanie organizmu na płyny, składniki mineralne i energię, utracone w trakcie wysiłku fizycznego, z dodatkiem składników zapobiegających kurczom mięśni. W zależności od stosunku rozcieńczenia można otrzymać napój izotoniczny lub hipotoniczny. Polecany we wszystkich dyscyplinach sportowych oraz innych formach aktywności ruchowej.

Stosowany po wysiłku przyspiesza rehydratację organizmu oraz uzupełnienie utraconych minerałów, a tym samym skraca czas regeneracji. Dla poprawy jakości procesów regeneracyjnych dodano mieszankę odpowiednich witamin.

Nutrend Isodrinx przeznaczony jest dla osób uprawiających sport wyczynowo i rekreacyjnie. Stosowany jest w celu:

 • regulacja równowagi elektrolitowo-mineralnej w trakcie wysiłku,
 • rehydratacja organizmu w trakcie wysiłku oraz bezpośrednio po jego zakończeniu,
 • do stosowania w trakcie ciężkiego wysiłku w wysokich temperaturach,
 • usprawnienie regeneracji uzupełnienie substancji mineralnych po wysiłku,
 • zmniejszenie ryzyka wystąpienia kurczów mięśniowych.

Napój izotoniczny charakteryzuje się ciśnieniem osmotycznym zbliżonym do płynów ustrojowych. Ponieważ ludzki pot ma niższą osmolalność niż płyny ustrojowe, należy przestrzegać zalecanego dawkowania. Zawartość minerałów w pocie jest zależna od warunków atmosferycznych - wyższych temperaturach spada koncentracja minerałów w pocie. Dlatego w temperaturach powyżej 25 °C należy zwiększyć ilość wody do przygotowywania  ISOdrinXa o 10 do 20%.  Przy nieuzasadnionej zwiększonej konsumpcji napoju izotonicznego może dojść do większego spożycia elektrolitów niż ich  wydalanie. Zwiększona koncentracja elektrolitów narusza równowagę osmotyczną pomiędzy płynami ustrojowymi a komórkami.

ISOdrinx powstał w oparciu o fizjologiczną proporcję pomiędzy poszczególnymi solami mineralnymi. Sód – wpływa na jakość wysiłku fizycznego i czynność mózgu. Przy zwiększonym poceniu się dochodzi do utraty – dlatego ważne jest uzupełnianie go.  Magnez zmniejsza ryzyko wystąpienia kurczów mięśni, wpływa na czynność serca oraz szereg procesów przemiany materii. W codziennym pożywieniu mogą wystąpić niedobory. Potas- niezbędny w profilaktyce arytmii serca oraz do lepszej odbudowy zasobów glikogenu mięśniowego i wątrobowego. W trakcie wysiłku fizycznego dochodzi do dużej utraty, gdyż jest wydalany z moczem.  ISOdrinX dodaje szeregu witamin, niezbędnych w procesach metabolicznych.

Mieszanka soli mineralnych w kombinacji z węglowodanami prostymi (glukoza, sacharoza) i złożonymi (maltodekstryny), co gwarantuje efekt  „szybkiej“  i  „zwolnionej“ energii. Napój jest z zalecanej ilości przeznaczony jako bieżące uzupełnienie płynów i podstawowych minerałów. Odpowiedni dla sportowców oraz osób ciężko pracujących w trakcie wysiłku fizycznego oraz w okresie regeneracji. W trakcie upałów polecany także kierowcom. Zalecamy jako uzupełnienie płynów po biegunkach.

Osmolalność:

 • napoju izotonicznego przy rozcieńczeniu 35g w 500 ml wody: 285 - 295 mOsm/kg.

Co wchodzi w skład Nutrend Isodrinx?

Skład porcja 35g

Wartość energetyczna  136 kcal
Białko  00 g
Węglowodany  33,1 g
Cukry  30 g
Tłuszcze  0 g
Nasycone kwasy tłuszczowe  0 g
Błonnik  0 g
Sód (chlorek sodu, cytrynian sodu)  0,2 g
Magnez (cytrynian magnezu)  5 mg
Potas (glukonian potasu)  20 mg
Wapń całkowicie  57,7 mg
 - w tym forma organiczna (glukonian wapnia)  15 mg
Chlorki (chlorek sodu)  150 mg
Witamina C  36,4 mg
Witamina B3  7,3 mg
Witamina E  5,5 mg
Witamina B5  2,7 mg
Witamina B6  0,64 mg
Witamina B2  0,64 mg
Witamina B1  0,5 mg
Witamina B12  1,14 µg
Biotyna  22,8 µg
Kwas foliowy  91 µg

Jak stosować Nutrend Isodrinx?

Przed wysiłkiem wypić 200 - 300 ml napoju. W zależności od charakteru i intensywności wysiłku dawkować 500 - 700 ml napoju w ciągu godziny,na każde 15 minut ok 100 - 150 ml napoju. Nie spożywać jednorazowo!!

Napój Hypotoniczny spożywać w trakcie mniej intensywnego wysiłku na każde 10 minut 100 ml, a po wysiłku 500 ml w celu rehydratacji. Napój HYPOtoniczny: 35 g na 700 ml
Napój ISOtoniczny: stosunek rozcieńczenia 35 g (niepełna miarka) na 500 ml wody stołowej

Odpowiednią ilość proszku wsypać do niewielkiej ilości wody niegazowanej, rozmieszać i uzupełnic do pożądanej objętości. Nie należy stosować wody mineralnej, gdyż może dojść do naruszenia równowagi minerałowej.
Po otwarciu przechowywać w temperaturze do 25 °C i zużyć do 2 miesięcy. Przed wypieciem wstrząsnąć!


Osoby, które kupiły ten produkt, kupiły także

Niestety nie ma recezji dla tego produktu.
7NUTRITIONACTIVLABBIO TECH USABIOGENIXBSNDYMATIZEFITMAXFITNESS AUTHORITYHI TECMEGABOLMULTIPOWERNUTRENDOLIMPOPTIMUMSCITECTRECUNIVERSALVITALMAX