Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
Uwaga! - Domena i sklep na sprzedaż. Tel. 608 640 440
Pokaż producentów Ukryj producentów
Producenci
Pokaż kategorie Ukryj kategorie
Wyszukiwarka
Niestety ten produkt nie jest aktualnie dostępny.
NUTREND Endurosnack (10 tubek x 75g)
65.00
Produkt niedostępny
NUTREND

Średnia ocena: 0 (głosów: 0)

Nutrend Endurosnack zawiera wszystkie niezbędne składniki pomagające na zwiększenie wydolności organizmu, dostarczając niezbędnych i potrzebnych składników podczas zwiększonego wysiłku!

NUTREND Endurosnack to:

  • energia
  • ochrona mięśni
  • koncentracja
  • regeneracja

Nutrend Endurosnack to niezastąpione źródło niezbędnej energii w postaci żelu energetycznego potrzebnej do zwiększonego wysiłku organizmu. Nutrend Endurosnack to żel energetyczny dostarczający natychmiastowej energii przed wysiłkiem, we wszystkich jego fazach oraz przyspieszający odbudowę rezerw energetycznych po jego zakończeniu.

  • Praktyczne opakowanie energii na trasy
  • Izomaltuloza (Palatinose™) stopniowopPrzyswajalny węglowodan o wysokiej wartości energetycznej
  • L-Karnozyna i L-Alanina – obniżają zakwaszenie mięśni
  • BCAA w optymalnej proporcji 2:1:1 – chronią mięśnie
  • Tauryna I Glicyna – zzmacniają funkcje nerwowo-mięśniowei oddalają zmęczenie psychiczne

Aminokwasy rozgałęzione BCAA zawarte w żelu energetycznym Nutrend Endurosnack odgrywają rolę w przeciwdziałaniu tzw. zmęczeniu ośrodkowemu (zmęczenie psychiczne), które obniża zdolność wysiłkową w długotrwałych wysiłkach wytrzymałościowych. Wysoki poziom aminokwasów BCAA we krwi blokuje przechodzenie F-tryptofanu do mózgu. F-tryptofan jest potrzebny do syntezy mózgowego neurotransmitera serotoniny, która może tłumić ośrodkowy układ nerwowy i wywoływać objawy senności oraz zmęczenia.

Wiele aminokwasów stymuluje fizjologiczną syntezę i sekrecję hormonów anabolicznych, zwłaszcza insuliny (stymulacja aminokwasowa jest mechanizmem alternatywnym do stymulacji glukozowej), somatotropiny i adrenaliny. Suplementy zawierające aminokwasy podawane są najczęściej w porze okołotreningowej - przed i po treningu, a także przed snem i po przebudzeniu. Prowadzi to do wysycenia katabolicznego, co w efekcie łagodzi katabolizm wysiłkowy. Katabolizm poabsorpcyjny nasila się w trakcie snu, a więc w sytuacji, gdy następuje długa przerwa pomiędzy posiłkami.

L-karnityna zawarta w żelu energetycznym Nutrend Endurosnack wykazuje zdolność do obniżania poziomu cholesterolu i trójglicerydów (frakcje tłuszczów). Jest więc związkiem biorącym udział w regulacji poziomu lipidów (tłuszczów) w naszym organizmie. L-karnityna okazała się być substancją niezbędną w energetycznych przemianach kwasów tłuszczowych. Gdy nasze mięśnie potrzebują energii do wykonywania jakiegoś wysiłku fizycznego, cząsteczki karnityny mają za zadanie wyławiać cząsteczki tłuszczu z krwi i transportować je do wnętrza komórek organizmu, w których kwasy tłuszczowe zostaną przekształcone w energię.

L-karnityna wydaje się też być jednym z czynników wpływających na prawidłowy poziom cukru w organizmie. Niezwykle ważnym elementem jej działania jest stabilizacja (regulowanie) poziomu jonów potasu w komórkach, która ma wpływ na zwiększenie zdolności naszej tkanki mięśniowej do wykonywania intensywnych wysiłków fizycznych. Ciekawą cechą L-karnityny jest jej oddziaływanie euforyzujące - poprawiające nastrój.

Pirogronian kreatyny zawarty w żelu energetycznym Nutrend Endurosnack jest końcowym produktem glikolizy, hamuje on cały proces glikolizy i ochrania glikogen podczas wysiłku, co ułatwia jego nadkompensację w okresie po treningowym. Pirogronian również w mniejszym stopniu powoduje retencje wody w komórkach, pomaga w uzyskaniu siły bez znacznego przybrania na wadze, powoduje szybszą regeneracje ATP ma podobną charakterystykę jak cytrynian czy jabłczan.

Tauryna zawarta w żelu energetycznym Nutrend Endurosnack jest suplementem posiadającym szerokie właściwości antykataboliczne, anaboliczne i psychstymulujące. Tauryna jest niezastąpionym związkiem w walce z katabolizmem. Jest największym magazynem wolnego azotu w organizmie (zawiera go około 50%), ponadto przy jej wysokich poziomach organizm wytwarza mniej glutaminy (tauryna może zastępować glutaminę). Tauryna wprowadza do organizmu duże ilości azotu, co wpływa na proces budowy nowych tkanek mięśniowych. Poza tym pobudza trzustkę do wytwarzania i wydzielania insuliny, jednego z najbardziej anabolicznych hormonów organizmu, chroniąc przy tym i usprawniając pracę jej komórek. Dzięki temu ułatwia także wchłanianie kreatyny, która wymaga do optymalnego transportu wyrzutu insuliny. Tauryna jest aminokwasem niezbędnym w procesach przemiany białek, wspomaga ich syntezę, poprawia transport kreatyny, ogranicza wytwarzanie serotoniny, czyniąc organizm odporniejszym na zmęczenie.

Olej MCT zawarty w żelu energetycznym Nutrend Endurosnack jest suplementem energetycznym, w którego składzie znajdują się trójglicerydy zawierające kwasy tłuszczowe o średniej długości łańcucha ( MCT ), kwasy tłuszczowe, które nie będą wchłaniane i przechowywane w komórkach tłuszczowych. Sportowcy stosują go aby zwiększyć energię, ponieważ dostarcza on więcej energii aniżeli węglowodany i białka. Z uwagi na to, że wielu kulturystów stosuje niskowęglowodanowe i wysokobiałkowe diety aby przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej oraz usunąć nadmiar płynów z tkanek, jest stosowany do formowania mięśni. Dostarczy Ci on zastrzyk energii, której potrzebujesz.

Co wchodzi w skład Nutrend Endurosnack?

Skład tuba 75g

Wartość energetyczna 124 kcal
Białka 1,3 g
Węglowodany 29,3 g
Cukry 28,5 g
Tłuszcze 0 g
Nasycone kwasy tłuszczowe 0 g
Błonnik 0 g
Sód 0 g
Tauryna 500 mg
Glicyna 500 mg
L-Leucyna 250 mg
L-Izoleucyna 125 mg
L-Walina 125 mg
L-Alanina 250 mg
L-Karnozyna 25 mg

Jak stosować Nutrend Endurosnack?

1 tubka ok. 20 minut przed rozpoczęciem wysiłku, w trakcie wysiłku 1 lub 2 tuby na godzinę, w zależności od zapotrzebowania. Poniżej 15 roku życia spożywać maksymalnie 1 tubkę dziennie.


Osoby, które kupiły ten produkt, kupiły także

Niestety nie ma recezji dla tego produktu.
7NUTRITIONACTIVLABBIO TECH USABIOGENIXBSNDYMATIZEFITMAXFITNESS AUTHORITYHI TECMEGABOLMULTIPOWERNUTRENDOLIMPOPTIMUMSCITECTRECUNIVERSALVITALMAX