Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
Pokaż producentów Ukryj producentów
Producenci
Pokaż kategorie Ukryj kategorie
Wyszukiwarka
MEGABOL O.M.A. 56 kap.
22.00
MEGABOL

Średnia ocena: 5 (głosów: 1)

Megabol O.M.A. jest pierwszym produktem opartym o inhibitory dekarboksylacji aminokwasów (etracen), przeznaczonym dla ludzi. Proces ten zwany także oszczędnością metaboliczna był zaprezentowany w publikacjach naukowych w roku 2003 (R. Vespalec i inni), w 2005 (H. Liedreman), w latach 2007-09 ukazały się wyniki pracy grupy naukowców z Dr H. Różańskim wskazujące na skuteczność metody w tuczeniu zwierząt (zwiększenie o 7% masy końcowej). Skuteczność metody oszczędności metabolicznej (etracenu) w sporcie jest aktualnie określana.

Megabol O.M.A. jest pierwszym suplementem zawierającym etracen, który stymuluje przyrost masy tkanki mięśniowej, poprzez hamowanie dekarboksylacji aminokwasów i stymulowanie trawienia białek oraz oszczędzanie metaboliczne aminokwasów i kierowanie ich do syntezy białek. Etracen powoduje zahamowanie aktywności transaminaz, które powodują przeniesienie grup aminowych między różnymi aminokwasami, przez co tempo i rodzaj szlaków metabolizmuposzczególnych aminokwasów ulęgają radykalnym zmianom. Konsekwencją tego jest podwyższenie we krwi poziomu fosfatazy zasadowej i wolnych aminokwasów. Jest to pozytywne działanie wpływające na wzrost masy ciała.

Etracen obniża też stężenie toksycznych amin w jelitach i we krwi, pomagając w pracy wątroby. Aminokwasy cykliczne, np. tryptofan, tyrozyna, histydyna, fenyloalanina, prolina nie są wówczas nadmiernie rozkładane do amin, lecz włączane do budowy białek budulcowych enzymatycznych, przez co dochodzi do znacznej poprawy bilansu białkowego.

Etracen działa antykatabolicznie w stosunku do aminokwasów i białek ustrojowych. Przy podawaniu zwierzętom alkaloidów izochinolinowych zawartych w etracenie obserwowano wzrost masy ciała o wartość 7% masy końcowej (dodatkowy 1kg na każde 14kg w-agi). Dzięki tak dużej efektywności związki te zostały wprowadzone jako alternatywa dla zakazanych od roku 2005 antybiotykowych stymulatorów wzrostu i kokcydiostatyków. Rzeczywiste rezultaty u ludzi są przedmiotem prowadzonych eksperymentów.

Etracen powoduje systematyczne zwiękaszanie masy ciała i może być stosowany tylko przez pełnoletnich sportowców płci męskiej, ukierunkowanych na kontrolowany wzrost kategorii wagowej. Nie należy stosować jako suplementu mającego być uzupełnieniem normalnej diety osoby nie ćwiczącej.

Co wchodzi w skład O.M.A.?

Zawartość jednej porcji (1 kapsułka)

 • etracen    2,5mg
  alkaloidy izochinolinowe: 13-Methyl-[1,3]benzodioxolo[5,6-c]-1,3-dioxolo[4,5-i]phenanthridinium    
  1,2-dimethoxy-12-methyl[1,3]benzodioxolo[5,6-c]phenanthridin-12-ium    
  7-Methyl-6,8,9,16-tetrahydrobis[1,3]benzodioxolo[4,5-c:5’,6’-g]azecin-15(7H)-one    
  [1,3]Benzodioxolo[5,6-c]-1,3-dioxolo[4,5-i]phenanthridin-6-ol    
 • kwasy organiczne    700mg
  hexanoic acid, octanoic acid, 1-Octanecarboxylic acid

Jak stosować O.M.A.?

1 kapsułka preparatu 2x dziennie, niezależnie od rozkładu treningu, spożyć 0,5 godz przed lekkim posiłkiem. Nie przekraczać ilości 2 kapsułek na dobę.


Osoby, które kupiły ten produkt, kupiły także

recenzja
5/5 Wystawiono: 2015-08-03

Jadłem to kiedyś i niedawno znowu zrobiłem sobie kurację i znowu jestem zadowolony. Produkt raczej dla cierpliwych, czyli nic nie wybucha na następny dzień i po spożyciu nie robię się czerwony na twarzy, ale jak się łapie o co w tym chodzi to to właśnie tak działa. Bez głupot i skuteczny.

7NUTRITIONACTIVLABBIO TECH USABIOGENIXBSNDYMATIZEFITMAXFITNESS AUTHORITYHI TECMEGABOLMULTIPOWERNUTRENDOLIMPOPTIMUMSCITECTRECUNIVERSALVITALMAX