Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
Pokaż producentów Ukryj producentów
Producenci
Pokaż kategorie Ukryj kategorie
Wyszukiwarka
MEGABOL NitroGliceryna 600 ml
64.00
MEGABOL

Średnia ocena: 5 (głosów: 3)
 • Wspomaganie ukrwienia tkanki mięśniowej za pośrednictwem tlenku azotu (NO2)
 • Zwiększenie objętości funkcyjnej krwi
 • Dostarczanie i wytworzenie energii do natychmiastowego wykorzystania
 • Stymulacja psychiki pod kątem wyników
 • Ochrona mięśni przed katabolizmem (eliminacja wpływu kwasu mlekowego) i wczesne wspomaganie regeneracji
 • Wsparcie procesów anabolicznych i rozwoju tkanki mięśniowej

Eksperymenty z zastosowaniem glicerolu w wspomaganiu sportowców sięgają lat 90-tych, to właśnie firma Megabol przeprowadziła wtedy udane próby na Wojskowej Akademii Medycznej. Innowacyjny produkt Expander trafił w ręce wyczynowych sportowców.

Po wielu latach na rynku zaczęły pojawiać się preparaty dla kulturystów, oparte są na formie suchej - monostearynianie glicerolu. Produkty te jednak nie są dość efektywne - monostearynian zawiera jedynie ok 7% samego glicerolu (ten w czystej formie jest cieczą), skupiliśmy się zatem nad produktem mogącym być bezpiecznie spożywanym, a opartym na czystej, 99,5% glicerynie (glicerolu).

Tak powstała Nitrogliceryna

Chcąc dostarczyć równowartość glicerolu zawartego w jednej dawce Nitrogliceryny trzeba by spożyć ponad 1 kg znanych suplementów, opartych o monostearynian glicerolu.

Właściwości suplementu

Nitrogliceryna jest wysoko wyspecjalizowanym preparatem o szerokim spektrum działania, do spożycia bezpośrednio przed treningiem. Preparat mobilizuje, poprawia ukrwienie, zwiększa moc treningową i wzmacnia anaboliczny efekt treningu siłowego.

Nitrogliceryna jest wyjątkowym preparatem łączącym wykorzystanie aktywności tlenku azotu (NO2) w połączeniu z gliceryną (glicerolem). Za wspieranie syntezy NO2 odpowiada arginina dostarczana w wiązaniu A-AKG. Wysoka dawka tego związku (5000mg/porcję) wspomaga tworzenie i regenerację masy mięśniowej, sama arginina uczestniczy w wytwarzaniu hormonu wzrostu (hGH). A-AKG w połączeniu z dodawanym do produktu OH-metyl-butyratem może przeciwdziałać redukcji masy mięśniowej, niezależnie od jej przyczyn. Proces taki potwierdzono badaniami naukowymi. Substancją, która dodatkowo pomaga w ukrwieniu tkanek jest niacyna.

Produkt Nitrogliceryna bazuje na związkach aktywnych znanych z receptury produktu Nitrox

Dr Petra Forta. Pod względem działania psychostymulującego jest jego odpowiednikiem. Działanie takie odbierane jest jako wzrost motywacji, witalności i koncentracji przedwysiłkowej.

Innowacją Nitrogliceryny jest dołączanie do produktu czystego, płynnego glicerolu - substancji 14-krotnie bardziej stężonej niż monostearynian glicerolu. Biorąc pod uwagę dawkę, organizm otrzyma nawet 40-krotnie więcej tego składnika niż w przypadku popularnych suplementów w postaci sypkiej (opartych na monostearynianie glicerolu). Glicerol stosowany był w sportach wydolnościowych jako tzw. ekspander plazmowy w miejsce niedozwolonego dopingu krwią. Ma on zdolność wiązania wody z przestrzeni międzykomórkowych i przenoszenia jej do cytoplazmy (poprawa unaczynienia mięśni) a dalej, do tkanek mięśniowych. Nagłe zwiększenie objętości krwi w organizmie nie tylko wzmaga tzw „pompę”, ale także zwiększa transport potrzebnego mięśniom tlenu, glukozy i aminokwasów. Dzięki nawodnieniu zwiększa się funkcjonalność specyficznych białek (dystrofina, proteoglikany) a przez to siła kurczliwości mięśni.

Dwie odpowiednie formy kreatyny poprzez utrzymywanie wysokiego poziomu kwasu adenozynotrójfosforowego zwiększają siłę mięśniową i odpowiadają za przyrost masy ciała. Przy czym w przypadku produktu NITROGLICERYNY nie zachodzi konieczność cykliczności przyjmowania. Jabłczan kreatyny (tri-creatine-malate) stymuluje insulinę i wspomaga przenikanie samej kreatyny do komórek mięśniowych. Ta forma kreatyny redukuje ich obolałość i zapobiega skurczom, jest też wysoce stabilna w środowisku kwaśnym.

Kreatyna STR - to forma kreatyny zabezpieczona przed rozpadem grupą hydroksylową etanolu (podobnie jak w przypadku CEE - creatine ethyl ester). Jeden mol kreatyny wiąże 2 mole grupy hydroksylowej. Wiązania estrowe kwasu karboksylowego są skutecznym zabezpieczeniem form chemicznie dostępnych związków aktywnych.

Przeznaczenie Nitrogliceryny

Dla sportowców wszelkich grup (siłowych, wytrzymałościowych oraz ultra-wytrzymałościowych, sportów walki). Produkt jest zalecany dla służb prewencyjnych, ratowniczych i jednostek militarnych.

Co zawiera Nitrogliceryn?

Zawartość jednej porcji (30 ml)

 • Super Pump Accelerator 13760 mg
 • Gliceryna (pharma grade 99,5 %) 8750 mg
 • AAKG 5000 mg
 • Pyridine-3-carboxylic 10 mg
 • Action Starter 8130 mg
 • 6-(hydroxymethyl)oxane-2,3,4,5-tetrol 6000 mg
 • 2-aminoethanesulfonic acid 2000 mg
 • Orange oil extract 130 mg
 • Muscle Jet Anabolizer 2500 mg
 • Creatine stack 2000 mg
 • Creatine STR Creatine monohydrate 1300 mg
 • Tri Creatine Malate 700 mg
 • B-hydroxyisovaleric acid 500 mg
 • Wartość odżywcza w 100 ml
 • Energia 195 kcal / 828 kJ
 • Białko 0
 • Tłuszcz 0
 • Węglowodany 48,7 g
  w tym Glicerol 29,1 g
 • Dodatki stymulujące 32,1 g

Jak stosować Nitrogliceryne?

Maksymalna dawka dzienna wynosi 2 porcje po 30 ml w odstępie kilkugodzinnym. Nie należy przekraczać zalecanej porcji jednorazowej oraz dawki dziennej.

Napój jest szczególnie zalecany w dzień treningu. W przypadku treningu dwufazowego (2 treningi w trakcie jednego dnia) produkt można zastosować dwa razy. Napój można traktować jako jedną część dziennej dawki kreatyny (1 dawka zawiera w sumie 2g kreatyny dwóch typów). W dniach bez treningu można stosować preparat Nitrogliceryna lub inny suplement kreatynowy.

Nie spożywać bez rozcieńczenia. Produkt niewskazany dla dzieci oraz młodzieży w wieku do lat 16, dla kobiet ciężarnych i karmiących, osób uczulonych na którykolwiek ze składników, osób z nadciśnieniem krwi, diabetyków oraz osób stosujących jakiekolwiek środki psychofarmakologiczne oraz uzależniające. W przypadku osób wrażliwych może wywołać uczucie nadmiaru energii oraz niepokój. Preparatu nie należy przyjmować później niż 3 godziny przed snem – może wywołać bezsenność. Preparatu nie należy przyjmować przy wysokiej temperaturze otoczenia. Preparatu nie należy mieszać z kofeiną oraz kawą. Nagła zmiana zabarwienia skóry, przede wszystkim na twarzy, może być wywołana preparatem, który powoduje zwiększone ukrwienie. Nie stanowi to zagrożenia dla zdrowia.

Sposób użycia: Produkt ma postać koncentratu. Preparat używac przed treningiem jako dodatek do napoju. Bezpośrednio przed użyciem wstrząsnąć opakowanie kilkanaście razy. Za pomocą załączonego dozownika pobrać z pojemnika 30 ml preparatu a następnie wstrzyknąć go do 300 ml wody lub innego napoju używanego przed lub w czasie treningu. Dokładnie wymieszać. Spożywać powoli.


Osoby, które kupiły ten produkt, kupiły także

recenzja
5/5 Wystawiono: 2018-02-24

Trenuje fitness (tesz Capoeira wczesniej) od prawie 20 lat. Nigdy wcześniej tego nie robiłem: Prasa stołowa z 100 kg i 20 powtórzeń !!! (sam warze tylko 80 KG)

recenzja
5/5 Wystawiono: 2012-07-27

Pierwszy raz miałem okazję wypróbować odżywkę w płynie jako koncentrat ale okazało się że nawet szybciej i łatwiej się ją przygotowuje niż proszkowe. Ma sporo AAKG i glicerolu w porcji więc jeśli ktoś lubi działania tych składników to będzie zadowolony.

recenzja
5/5 Wystawiono: 2012-02-25

Wyjatkowo dobry produkt, przeszukałem i tylko ten ma czysty, płynny glicerol, co wyraźnie czuje się w efektach. Masa idzie, siła ruszyła z miejsca. Będę stosował na stałe.

7NUTRITIONACTIVLABBIO TECH USABIOGENIXBSNDYMATIZEFITMAXFITNESS AUTHORITYHI TECMEGABOLMULTIPOWERNUTRENDOLIMPOPTIMUMSCITECTRECUNIVERSALVITALMAX