Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
Pokaż producentów Ukryj producentów
Producenci
Pokaż kategorie Ukryj kategorie
Wyszukiwarka
Niestety ten produkt nie jest aktualnie dostępny.
FITNESS AUTHORITY Vitarade Carboloader Gel 45g
6.00
Produkt niedostępny
FITNESS AUTHORITY

Średnia ocena: 0 (głosów: 0)

Vitarade® Carboloader Gel fueled by Vitargo® został zaprojektowany z myślą o wszystkich sportowcach oraz osobach o wysokiej aktywności fizycznej, które pragną optymalnie przygotować swój organizm do zbliżającego się wysiłku fizycznego. W okresie przygotowania do ciężkich sesji treningowych, zawodów sportowych, czy rozgrywek drużynowych jednym z najważniejszych zadań jest zgromadzenie maksymalnej ilości glikogenu mięśniowego i wątrobowego.

Glikogen mięśniowy i wątrobowy stanowi bowiem główne źródło energii podczas późniejszego wysiłku fizycznego. Oznacza to, iż każdy sportowiec, czy osoba aktywna fizycznie, aby profesjonalnie przygotować się do zbliżającego się wysiłku powinna dostarczyć zwiększoną ilość węglowodanów. Dzięki większemu spożyciu produktów węglowodanowych możliwe jest skuteczne zbudowanie odpowiednich zasobów glikogenu. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje węglowodanów, które w różnym stopniu wpływają na szybkość opróżniania żołądka oraz tempo resyntezy glikogenu mięśniowego.

Vitarade® Carboloader Gel zawiera opatentowane wielkocząsteczkowe węglowodany o niskiej osmolalności, które swoją strukturą przypominają cząsteczkę glikogenu, dzięki czemu bardzo korzystnie wpływają na tempo syntezy glikogenu mięśniowego. Wielkocząsteczkowe węglowodany zawarte w Vitarade® Carboloader Gel w przeciwieństwie do często stosowanych w odżywkach sportowych cukrów prostych oraz disacharydów (glukoza, fruktoza, sacharoza, trehaloza, izomaltuloza) nawet o 80% szybciej opróżniają żołądek i 70% szybciej odbudowują zasoby glikogenu mięśniowego, a ich skuteczność została potwierdzona przez badania kliniczne przeprowadzone w Instytucie Karolinska w Sztokholmie.

Dlaczego VITARADE® Carboloader Gel fueled by Vitargo® ?

Właściwe przygotowanie do zbliżającego się wysiłku fizycznego oznacza, iż sportowcy wyczynowi oraz osoby o wysokim poziomie aktywności fizycznej powinny spożywać węglowodany w ilości sięgającej nawet 8-12 g/kg m.c./dobę. Wysokie spożycie węglowodanów zalecane jest w każdym okresie intensywnego treningu, startów czy rozgrywek drużynowych, kiedy przerwy pomiędzy kolejnymi sesjami/startami są krótkie. Ponadto wysokie spożycie węglowodanów jest niezbędnym elementem typowego przygotowania w przed zawodami tzw. „superkompensacji” węglowodanowej. Tak znaczne ilości węglowodanów wiążą się z dużą ilością i objętością produktów, które należy spożyć, aby skutecznie się „naładować” i przygotować do wysiłku. Ponadto, duża objętość typowych produktów węglowodanowych mocno wypełnia żołądek i daje uczucie sytości hamując apetyt, w tym i spożycie odpowiedniej ilości węglowodanów. Optymalnym wyjściem w okresie zwiększonego zapotrzebowania na węglowodany w diecie jest dostarczanie produktów o wysokiej gęstości energetycznej tj. produktów, które w małej objętości będą dostarczały dużych ilości węglowodanów.

Vitarade® Carboloader Gel dostarcza skoncentrowanego źródła szybko i łatwo przyswajalnych węglowodanów, dzięki czemu maksymalnie skutecznie wspomaga proces resyntezy węglowodanów w okresach krótkich przerw pomiędzy kolejnymi wysiłkami, jak również w okresie przygotowania do długotrwałego wysiłku.

Skoncentrowane i najłatwiej przyswajalne źródło węglowodanów

Vitarade® Carboloader Gel stanowi maksymalnie efektywne i skoncentrowane źródło węglowodanów wysokocząsteczkowych i maltodekstryn, które bardzo skutecznie wspomagają przygotowania do wysiłku fizycznego. Węglowodany wysokocząsteczkowe dzięki swojej niskiej osmolalności, bardzo szybko opróżniają żołądek, dzięki czemu niemalże całkowicie zmniejszają uczucie sytości. Dodatek maltodekstryn zapewnia równomierne uwalnianie węglowodanów do krwiobiegu, dzięki czemu przy regularnym spożyciu Vitarade® Carboloader Gel  możliwa jest stała i maksymalnie skuteczna synteza glikogenu mięśniowego i wątrobowego.

Vitarade® Carboloader Gel poprzez formę żelu gwarantuje, że w małej objętości dostarczana jest optymalna ilość węglowodanów, dzięki czemu wzrasta efektywność ładowania węglowodanami, bez uczucia zbytniego wypełnienia żołądka. Spożywanie Vitarade® Carboloader Gel jest optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich sportowców i osób aktywnych, które mają problem ze spożywaniem właściwych ilości węglowodanów w postaci typowych produktów węglowodanowych czy napoi. Już 3 opakowania Vitarade® Carboloader Gel mogą zastąpić niemalże cały talerz ryżu, kaszy, makaronu, czy pełen talerz ziemniaków, dzięki czemu możliwe jest spożycie optymalnej ilości węglowodanów i przygotowanie organizmu do zbliżającego się ciężkiego wysiłku fizycznego.

Źródło kluczowych elektrolitów

Vitarade® Carboloader Gel to również źródło sodu i potasu, kluczowych elektrolitów organizmu człowieka, zapewniających optymalne funkcjonowanie tkanki mięśniowej, równowagę (homeostazę) wodno-elektrolitową organizmu oraz gwarantujących maksymalnie efektywną absorpcję cząsteczek glukozy i wody ze światła jelita do krwiobiegu. Dodatek kluczowych elektrolitów czyni Vitarade® Carboloader Gel optymalną formułę przygotowującą do długiego i/lub intensywnego wysiłku fizycznego.

Odpowiednia konsystencja

Vitarade® Carboloader Gel stanowi doskonałe skoncentrowane źródło węglowodanów o optymalnie dobranej konsystencji. Płynna konsystencja zapewnia bardzo łatwe spożycie żelu z opakowania bez konieczności natychmiastowego popijania, jak to ma miejsce w przypadku typowych żeli węglowodanowych. Płynna forma żelu zapewnia szybkie opróżnienie opakowania skracając do minimum czas potrzebny na jego wyciśnięcie i spożycie. Poprzez optymalnie opracowany skład i konsystencję Vitarade® Carboloader Gel stanowi świetną alternatywę w stosunku do innych żeli węglowodanowych zapewniając maksymalną skuteczność „ładowania węglowodanami”.

Wygodne opakowanie

Vitarade® Carboloader Gel to również poręczne i wygodne opakowanie zapewniające wygodę podczas transportu i przechowywania, dzięki czemu to optymalnie skoncentrowane źródło węglowodanów może być łatwo dostępne w każdej chwili dnia, podczas pracy, w podróży, czy w domu niezależnie od dostępności płynów. Mała objętość żelu Vitarade® Carboloader Gel zapewnia, iż może być transportowany nawet w sytuacji, w której utrudnione jest przechowywanie i przenoszenie większych ilości jedzenia czy płynów np. w torebce, czy kieszeni.

Wyjątkowy smak

Vitarade® Carboloader Gel posiada doskonały smak, dzięki czemu każdy żel zachęca do dalszego spożycia kolejnych porcji węglowodanów zapewniając optymalnie uzupełnianie i budowanie zapasów energetycznych organizmu w postaci glikogenu mięśniowego i wątrobowego.

Dla kogo polecany jest Vitarade® Carboloader Gel?

Vitarade® Carboloader Gel poprzez swoją formę i zawarte w żelu skoncentrowane źródło węglowodanów doskonale będzie się sprawdzał wśród bardzo szerokiej grupy sportowców oraz osób aktywnych fizycznie szykujących się do długotrwałego i/lub intensywnego wysiłku fizycznego.

Vitarade® Carboloader Gel zalecany jest dla wszystkich sportowców i osób uprawiających sporty indywidualne i zespołowe, które przygotowują się do wykonania długotrwałego wysiłku o charakterze:

 • wytrzymałościowym (bieganie, kolarstwo, pływanie, triatlon, wioślarstwo, kajakarstwo, biegi narciarskie, łyżwiarstwo szybkie itp.)
 • mieszanym (piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, hokej, rugby, tenis, squash, łyżwiarstwo figurowe, narciarstwo zjazdowe, zimowe dyscypliny itp.)
 • siłowym i siłowo-szybkościowym (kulturystyka, podnoszenie ciężarów, rzuty, sprint, skoki, gimnastyka itp.)

Węglowodany stanowią podstawowe źródło energii podczas każdego rodzaju wysiłku o umiarkowanej i wysokiej aktywności. Maksymalne zbudowanie zapasów energetycznych w postaci glikogenu mięśniowego i wątrobowego jest więc warunkiem koniecznym, aby optymalnie wykonać długotrwałe sesje treningowe lub występy na zawodach czy rozgrywkach drużynowych. Szerokie zastosowanie Vitarade® Carboloader Gel wynika ze szczególnych właściwości wysokocząsteczkowych węglowodanów oraz maltodekstryn, które umożliwiają uzupełnienie i zbudowanie zapasów glikogenu w bardzo krótkim czasie zarówno w okresie intensywnego treningu, startów czy rozgrywek zespołowych, jak również w okresie „ładowania” węglowodanami.

Wartość odżywcza w 45 g

 • Wartość energetyczna [kJ/kcal] 300/72
 • Białko [g] 0
 • Węglowodany 17,9
       w tym cukry 1,3
 • Skrobia jęczmienna (Vitargo®) [g] 3,5
 • Tłuszcze [g] 0
       w tym nasycone [g] 0
 • Błonnik [g] 0
 • Sód [mg] 100
 • Potas [mg] 61

Osoby, które kupiły ten produkt, kupiły także

Niestety nie ma recezji dla tego produktu.
7NUTRITIONACTIVLABBIO TECH USABIOGENIXBSNDYMATIZEFITMAXFITNESS AUTHORITYHI TECMEGABOLMULTIPOWERNUTRENDOLIMPOPTIMUMSCITECTRECUNIVERSALVITALMAX