Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności   
ROZUMIEM
Pokaż producentów Ukryj producentów
Producenci
Pokaż kategorie Ukryj kategorie
Wyszukiwarka
Niestety ten produkt nie jest aktualnie dostępny.
FITNESS AUTHORITY HMB Pro 8000 250 tab
59.00zł
54.00
Produkt niedostępny
FITNESS AUTHORITY

Średnia ocena: 0 (głosów: 0)

HMB to organiczny związek chemiczny o postaci krótkołańcuchowego hydroksykwasu. HMB jest metabolitem leucyny i jest wytwarzany z niej w naszym organizmie w ograniczonych ilościach głównie na drodze katabolizmu białek (w których skład wchodzi leucyna). Skupiając się na biologicznej funkcji tej substancji można ją zakwalifikować jako zaawansowany produkt proteolizy (proces rozkładu wiązania peptydowego) posiadający zdolność do hamowania aktywności enzymów katabolicznych.

W licznych badaniach przeprowadzonych na modelu zwierzęcym zostały potwierdzone informacje dotyczące antykatabolicznego działania HMB. Główna rola tej substancji polega na hamowaniu aktywności enzymów katabolicznych, głównie ubikwityny, co skutkuje spowolnieniem procesów rozpadu tkanki mięśniowej. Wokół tej właśnie funkcji HMB krąży najwięcej mitów. Amatorzy siłowni stosujący samo HMB liczyli na całkowitą ochronę tkanki mięśniowej przy dietach mających na celu redukcję masy ciała

Szereg badań naukowych wykazał, że HMB wpływa również na obniżenie markerów świadczących o uszkodzeniu tkanki mięśniowej, takich jak fosfokinaza kreatynowa czy dehydrogenaza mleczanowa. Przypuszcza się, że zmniejszenie aktywności tych biomarkerów jest spowodowane ograniczeniem degradacji białek mięśniowych- wywołanych głównie wysiłkiem fizycznym. Jest to niezwykle istotne przy cyklach budowania masy mięśniowej, gdzie istotna jest przewaga procesów anabolicznych nad katabolicznymi. Przewagę tą możemy uzyskać nie tylko nasilając procesy anaboliczne ale również poprzez spowolnienie/zahamowanie procesów katabolicznych (których minimalizacja jest też istotna w okresach redukcji tkanki tłuszczowej). Badania potwierdzające obniżenie aktywności wymienionych biomarkerów były przeprowadzane na modelu ludzkim- m.in. na rugbistach.

Jak mogliście przeczytać wyżej, suplementacja HMB może nieść ze sobą pozytywne skutki zarówno dla osób ciężko trenujących jak i tych, po prostu dbających o swoje zdrowie. Należy pamiętać, ze suplementacja HMB powinna stanowić uzupełnienie dobrze zbilansowanej diety oraz suplementacji podstawowej w której skład powinny wchodzić witaminy, minerały, zdrowe tłuszcze oraz w przypadku osób trenujących- inne preparaty specjalistyczne. Proponowane dawki suplementacji HMB kształtują się na poziomie 8g/dziennie, jednak wg. specjalistów dawki powinny oscylować w widełkach 80-100mg/kg masy ciała. W tym miejscu należy zaznaczyć, że powinniśmy kierować się w stronę wyższej podaży przy intensywnych treningach.

Co wchodzi w skład Fitness Authority HMB 8000?

Skad 2 tab

β-hydroksy-β-metylomaślan wapnia  2000 mg
 - w tym β-hydroksy-β-metylomaślan (HMB)  1720 mg

Jak stosować Fitness Authority HMB 8000?

Spożywać do 8 tabletek dziennie. W dni treningowe: rano - na czczo, przed treningiem, po treningu i przed snem. W dni nietreningowe: rano - na czczo, o dowolnej porze dnia najlepiej po posiłku i przed snem. Nie przekraczać zalecanej do spożycia dziennej porcji produktu.


Osoby, które kupiły ten produkt, kupiły także

Niestety nie ma recezji dla tego produktu.
7NUTRITIONACTIVLABBIO TECH USABIOGENIXBSNDYMATIZEFITMAXFITNESS AUTHORITYHI TECMEGABOLMULTIPOWERNUTRENDOLIMPOPTIMUMSCITECTRECUNIVERSALVITALMAX