Suplementy na spalanie tłuszczu. Po jakie sięgać?

Suplementy na spalanie tłuszczu. Po jakie sięgać?

Jeżeli marzy nam się szczupła, pięknie wyrzeźbiona sylwetka, musimy zadbać o odpowiednią suplementację. Nawet najlepiej ułożona bowiem dieta, połączona z zestawem morderczych ćwiczeń na siłowni, może nie przynieść odpowiednich rezultatów, jeśli nie wspomożemy naszego organizmu w trudnej walce z tłuszczem.

Dlatego tak ważna jest praca od wewnątrz, zapewniająca organizmowi solidny zastrzyk energii do działania. W przeciwnym razie na efekty możemy czekać miesiącami, jeśli nie latami. Tłuszcz bowiem sam się nie spali – lepiej mu w tym dopomóc, sięgając po suplementy wspomagające odchudzanie, które skutecznie się z nim rozprawią.

L-karnityna – najbardziej znany pogromca tłuszczu

Najsłynniejsza bodaj w spalaniu tłuszczu jest L-karnityna – jest ona bowiem aminokwasem niezbędnym dla finalnej fazy spalania tego rodzaju tkanki. Kiedy jej zapasy zostają rozbite na wolne kwasy tłuszczowe, to ona transportuje je do komórek organizmu, gdzie następnie przerabiane są na energię. Dzięki temu nie dość, że pozbywamy się tłuszczu, to jeszcze jest on wykorzystywany z pożytkiem dla nas. To dlatego preparaty o nią oparte nie tylko przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, ale i dostarczają naszego organizmowi energii, pozyskanej w wyniku tych procesów. Dobrze jest sięgnąć tutaj po sprawdzone produkty, takie jak np. Olimp L-Carnitine 1500 Extreme, który działa jak niezwykle silny reduktor tłuszczu, wspomagający działanie naszego układu sercowo-naczyniowego, obniżający poziom złego cholesterolu i pomagający w walce z wolnymi rodnikami.

L-karnitynę w swoim składzie zawiera także inny preparat, Olimp CLA z Zieloną Herbatą Plus L-Karnityna, dedykowany kobietom. Wyciąg z zielonej herbaty zawiera cenne dla naszego zdrowia minerały oraz witaminy A, B, B2 i C, a także bogaty jest w silnie działające substancje bioaktywne, przyspieszające proces rozpadu tłuszczu, kontrolujące przebieg jego spalania w komórkach mięśniowych oraz zabezpieczające nas przed reakcją ponownego gromadzenia zapasów tłuszczowych. Z kolei kwasy CLA odpowiedzialne są za ostateczne zniszczenie komórek tłuszczowych oraz uaktywnienie procesu budowy w ich miejscu białek mięśniowych, dzięki czemu nasze ciało robi się nie tylko szczuplejsze, ale i zyskuje na jędrności.

Co poza L-karnityną?

Także przeznaczony dla kobiet, choć oparty już o inny skład, jest Therm Line Fast, pomagający w szybkiej redukcji wagi ciała. Jest on przeznaczony dla osób odchudzających się oraz odczuwających problem z zatrzymywaniem wody w organizmie. Podstawą jest tutaj zielona herbata oraz pieprz kajeński, działające na metabolizm i nie tylko atakujące komórki tłuszczowe, ale i pozwalające na pozbycie się uciążliwej i nieestetycznej skórki pomarańczowej, atakującej zwłaszcza kobiece uda, pośladki i brzuchy. Za usuwanie wody z organizmu odpowiedzialna jest z kolei pokrzywa, zaś składu dopełnia ekstrakt zielonej kawy oraz sinetrol, czyli ekstrakt owoców cytrusowych i guarany.

Innym silnym termogenikiem, przeznaczonym dla osób odchudzających się, jest Olimp Zielona Kawa, zawierający standaryzowany ekstrakt z zielonej kawy, wzbogacony o kofeinę z guarany oraz chrom, mający zapobiegać efektowi jo-jo. Świetnie sprawdza się on zwłaszcza u osób cierpiących na zbyt duży apetyt na słodycze oraz u osób z nadwagą, które mają naprawdę sporo do zrzucenia.

Kolejna propozycja to Olimp Thermo Speed Extreme, gwarantujący ekstremalne spalanie tkanki tłuszczowej, a jednocześnie wspierający rozwój masy mięśniowej. Jego sekretem jest starannie dobrane połączenie kilku składników: tyrozyny, synefryny, epigalokatechiny (EGCG), piperyny oraz kofeiny, pozwalających na maksymalne spalanie tłuszczu, przyspieszających metabolizm i ograniczających apetyt.

Tylko od nas zależy, po który z suplementów sięgniemy – możliwości jest tutaj naprawdę wiele, a jedyne, co nas ogranicza, to zasobność naszego portfela. Przed rozpoczęciem suplementacji warto jednak skonsultować się z osobą, która posiada w tej mierze doświadczenie – czy to z trenerem personalnym, dietetykiem czy choćby konsultantem w punkcie sprzedaży.

Suplementy na spalanie tłuszczu. Po jakie sięgać? 4.92/5 (98.36%) 61 głos[ów]

Udostępnij