Suplementy na odchudzanie: zielona kawa czy zielona herbata?

Suplementy na odchudzanie: zielona kawa czy zielona herbata?

Cel jest tylko jeden: pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, by zwiększyć widoczność wypracowanych mięśni. Chociaż dieta i ćwiczenia to fundament sukcesu, suplementy odchudzające stanowią solidne wsparcie. W obliczu szerokiego wyboru preparatów pojawia się pytanie: co wybrać – zieloną kawę czy zieloną herbatę? Czas na pojedynek…

Suplementy na odchudzanie nie tylko dla kobiet…

Zgrabna sylwetka pozbawiona tkanki tłuszczowej to marzenie nie tylko kobiet. Owszem, to im w większości zależy na atrakcyjnym wyglądzie, jednak nie należy pomijać dążeń mężczyzn korzystających z siłowni. Chcą zbudować wartościową muskulaturę – taka, w które mięśnie będą doskonale widoczne, a nie ukryte pod warstwą tłuszczu. Dlatego i oni wybierają suplementy na odchudzanie, by przyspieszyć efekt.

Właściwości odchudzające zielonej kawy

Zielona kawa to nic innego jak niepalone ziarna. Dzięki temu zawierają nie tylko znacznie więcej kofeiny działającej pobudzająco i przyspieszającej przemiany materii. Tak naprawdę sekret tkwi w kwasie chlorogenowym, który wspiera proces odchudzania.

Kwas chlorogenowy jest substancją należącą do grupy silnych antyoksydantów. Dzielnie walczy z wolnymi rodnikami, pozwalając zachować m.in. młody wygląd (wolne rodniki przyspieszają proces starzenia organizmu), a także chroniąc organizm przed wieloma chorobami (np. nowotworami). Okazuje się jednak, że skrywa się w nim ogromny potencjał odchudzający. Zmniejsza wchłanianie węglowodanów, dzięki czemu organizm pozbawiony zostaje głównego źródła energii. Jako że jest ona niezbędna do życia, zmuszony czerpać jej zapasy z tkanki tłuszczowej, która ulega stopniowej redukcji. Rezultaty dodatkowo wzmacnia kofeina – podkręca metabolizm, przyspieszając tym samym proces odchudzania.

Odchudzające właściwości zielonej kawy to nie ściema.

  • Badania przeprowadzone na grupie 16 osób w wieku od 22 do 46 lat (średnia wieku to 33 lata) polegało na podawaniu preparatów z zieloną kawą (w różnej dawce) oraz placebo. Po testach okazało się, że każda osoba straciła średnio 8 kg, czyli mniej więcej 10,5% wagi początkowej (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3267522/)

Chociaż badań potwierdzających odchudzające działanie zielonej kawy nie jest wiele, wyniki są bardzo obiecujące. Obiecujące na tyle, że zachęcają do sięgnięcia po suplementy na odchudzanie.

Właściwości odchudzające zielonej herbaty

Zielona herbata słynie ze swoich właściwości antyoksydacyjnych, chroniąc przed negatywnym działaniem wolnych rodników. Okazuje się jednak, że wspiera proces odchudzania – pomaga uporać się z nadmiarem tkanki tłuszczowe. Czy jednak na tyle skutecznie, aby chcieć sięgnąć po suplementy na bazie zielonej herbaty?

Cała odchudzająca moc skrywana jest przez galusan epigallokatechiny (EGCG). Jest to związek, który wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej poprzez nasilenie procesów termogenezy. Doprowadza więc do podwyższenia wewnętrznej ciepłoty ciała, co przekłada się na straty energetyczne. Organizm zmuszony jest więc czerpać życiową energię z zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej.

Właściwości odchudzające potwierdzają liczne badania naukowe.

  • Grupa osób została poddana badaniom, w których zalecono im przyjmowanie ekstraktu z zielonej herbaty. Po 12 tygodniach zaobserwowano znaczny spadek masy ciała oraz zmniejszenie ilości tłuszczu – przede wszystkim w okolicy brzucha (badanie opublikowano w American Journal of Clinical Nutrition).

Zielona herbata działa wielokierunkowo: zwiększając wydatek energetyczny organizmu, stymulując aktywność norepinegryny wspomagającej spalanie tkanki tłuszczowej.

Co wybrać?

Jak wynika z przeprowadzonych badań, zarówno zielona kawa i zielona herbata wspomagają proces odchudzania. Niedowiarków na pewno bardziej przekona ta druga opcja, ponieważ istnieje znacznie więcej badań naukowych potwierdzających odchudzającą skuteczność zielonej herbaty. Trzeba jednak pamiętać, że o zielonej kawie mówi się głośniej od niedawna – stąd być może wynika znikoma liczba publikacji, co nie oznacza gorszego działania związanego z redukcją tkanki tłuszczowej.

Jedno jest pewne: wybór i tak należy do ciebie. Bez względu na to, które rozwiązanie wybierzesz, my proponujemy zawsze sprawdzone suplementy na odchudzanie.

  • 7Nutrition Green Coffee – to preparat zawierający aż 300 mg czystego kwasu chlorogenowego. Dzięki temu podkręcisz metabolizm i zmniejszysz wchłanianie węglowodanów, co wspomoże walkę z nadmiernymi kilogramami.
  • ActivLab Green Coffee – to suplement dostarczający mniej (bo 250 mg) kwasu chlorogenowego, ale nadal skuteczny. Jest preparatem monoskładnikowym.
  • Activlab L-Carnitine + Green Tea – to suplement, w którym zielona herbata jest „dodatkiem” potęgującym właściwości L-karnityny. Zawiera 90 mg EGCG.
  • Formotiva Lipo Killer – to prawdziwe combo odchudzające, w którym – obok zielonej herbaty – znajdziesz m.in. kofeinę, wyciąg z gorzkiej pomarańczy, wyciąg z pieprzu kajeńskiego.
Suplementy na odchudzanie: zielona kawa czy zielona herbata? 4.98/5 (99.50%) 40 głos[ów]

Udostępnij