Odchudzanie brzucha – 5 naturalnych wspomagaczy

Odchudzanie brzucha – 5 naturalnych wspomagaczy

To postanowione: nie chcesz wyglądać jak ludzik z reklamy opon Michelin. Brawo, pierwszy krok już za tobą, ponieważ grunt to znaleźć w sobie chęć do zmiany. Musisz jednak liczyć się z tym, że odchudzanie brzucha to czas długiego oczekiwania na efekty. Jeżeli chcesz je przyspieszyć, sięgnij po naturalne wspomagacze. Sprawdź, co pomaga szybciej schudnąć.  

„Kaloryfer” zamiast „oponki” to marzenie wielu osób. Marzenie, które bardzo często okupione jest dietą oraz intensywnymi treningami. Nie łudź się więc, że po wykonaniu 100 brzuszków dzień po dniu, osiągniesz zadowalające efekty. Owszem, wyćwiczysz mięśnie brzucha, ale … będą one ukryte pod warstwą tłuszczyku. Spalanie tkanki tłuszczowej przyspieszą składniki prosto z natury.

1. Zielona herbata

zielona-herbata

Pijesz zieloną herbatę i chudniesz… To naprawdę możliwe – wiele badań naukowych wskazuje na termogeniczne właściwości ekstraktu z zielonej herbaty. Zawarty w nim galusan epikatechiny podnosi ciepłotę ciała, zwiększając wydatki energetyczne organizmu. By pokryć pełne zapotrzebowanie, zmuszony jest do czerpania energii z zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej.

Tylko od ciebie zależy, czy wybierzesz herbaciane napary czy zastosujesz ekstremalnie wysoką dawkę dla wzmocnienia efektów. Jeśli zależy ci na przyspieszeniu rezultatów, sięgnij np. po: Trec Nutrition L-Carnitine + Green Tea, Mex Nutrition CLA & Green Tea. Zawartość ekstraktu zielonej herbaty waha się w granicach 200-300 mg.

2. Zielona kawa

zielona-kawa

 

Czarna kawa przyspiesza tempo przemiany materii, a zielona kawa (w formie niepalonych ziaren) wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, w tym zapewnia odchudzanie brzucha. Tajemnica skuteczności to obecność kwasu chlorogenowego. Jego działanie sprowadza się do ograniczenia wchłaniania węglowodanów – jako najważniejszego źródła energii. Zmusza to organizm to czerpania jej z zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej.

Zielona kawa jest gorzka i mało smaczna. Dlatego jej alternatywą są suplementy, np. MyVita Zielona Kawa zawierająca aż 1000 mg ekstraktu z zielonej kawy w jednej kapsułce. To już coś, ponieważ badania naukowe wskazują dobroczynne działanie kwasu chlorogenowego w dawce nie mniejszej niż 450 mg.

3. Jagody Acai

jagody-acai

 

Jagody Acai uważane są za panaceum na wiele dolegliwości. Te niepozorne owoce przypominające winogrona stanowią bogactwo cennych składników odżywczych: od witaminy, poprzez aminokwasy, a na przeciwutleniaczach skończywszy. Chociaż skrywają w sobie przede wszystkim potencjał zdrowotny, mogą wpływać na odchudzanie – w tym odchudzanie brzucha. Podkręcają tempo metabolizmu, dzięki czemu proces redukcji tkanki tłuszczowej zachodzi dużo szybciej.

Jeśli chcesz poznać moc jagód Acai, próżne będzie poszukiwanie świeżych owoców. Po prostu są one niedostępne. Jedyne co możesz zrobić, to sięgnąć po suplementy diety zawierające te magiczne owoce prosto z Puszczy Amazońskiej. Sięgnij np. po BioTech USA VITAMIN C 1000. Co prawda w tym przypadku jagody Acai są tylko „dodatkiem”, niemniej jednak na swój sposób wpłyną na metabolizm.

4. Kozieradka

kozieradka

 

Chociaż kozieradka kojarzy się przede wszystkim z poprawą kondycji włosów oraz lepszą sprawnością seksualną (większym libido i silniejszą erekcją), to nie jedyne działanie. Okazuje się, że ta niepozorna roślinka może wspierać odchudzanie, także odchudzanie brzucha. Jak działa? Zmniejsza wchłanianie tłuszczów i przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej. Warto także podkreślić jej działanie na wzrost poziomu testosteronu. To kolejny powód, dla którego warto sięgnąć po suplementy z kozieradką, chcąc uzyskać wartościową masę mięśniową.

5. Gorzki melon

gorzki-melon

 

Gorzki melon nie jest może tak popularny jak afrykańskie mango czy jagody acai. Najnowsze badania naukowe podkreślają jednak jego właściwości odchudzające. Pozyskany ekstrakt ogranicza syntezę tkanki tłuszczowej, nasila jej spalanie – szczególnie w okolicach brzucha. Dodatkowym atutem jest ochrona przed efektem jo-jo.

Odchudzanie brzucha – ważna dieta i ćwiczenia

Pamiętaj, że suplementy to tylko wspomagacze. Podstawą jest odpowiednio skomponowana dieta oraz trening – najlepiej aerobowy. Jeżeli zastosujesz się do powyższych wskazówek, przestaniesz wyglądać jak „maskotka” Michelin.

Odchudzanie brzucha – 5 naturalnych wspomagaczy 4.90/5 (97.91%) 67 głos[ów]

Udostępnij