Niski poziom testosteronu zwiększa ryzyko Alzheimera?

Niski poziom testosteronu zwiększa ryzyko Alzheimera?

Testosteron jest ważnym hormonem, który sprzyja budowie muskulatury oraz odpowiada za wiele cech męskich. Warto dbać o jego prawidłowy poziom nie tylko z uwagi na chęć zbudowania masy mięśniowej i zwiększenia siły. Zawirowania mogą doprowadzić do wielu poważnych problemów zdrowotnych.

Testosteron jest prawdziwym hormonem męskości. Produkowany przez jądra, odpowiada m.in. za kształtowanie cech płciowych, wykształcenie wtórnych cech płciowych. Wykazuje silne działanie anaboliczne, co jest wykorzystywane właśnie przez sportowców. Odpowiada również za agresję oraz zwiększone zainteresowanie seksem.

Spadek poziomu testosteronu to nie tylko mniejsze libido

Niski poziom testosteronu bardzo szybko odbija się niekorzystnie na wielu aspektach życiowych każdego mężczyzny. Jego zmniejszająca się ilość w organizmie sprawia, że jesteś coraz mniej waleczny, a seks przestaje być atrakcyjny tak jak dawniej. Słowem – niski poziom testosteronu pozbawia męskości.

To jednak dopiero początek… Jak wykazują badania naukowe, zbyt mały poziom testosteronu może odbierać sprawność umysłu.

Poziom testosteronu a choroba Alzheimera

Wyniki badań opublikowanych w Journal of Alzheimer’s Disease jednoznacznie wskazują, że niski poziom testosteronu może być jednym z czynników prowadzących do rozwoju choroby Alzheimera.

Badania zostały przeprowadzone pod kierunkiem dr Leung-Wing Chu z Queen Mary Hospital na Uniwersytecie Hongkońskim. W badaniu wzięło udział 153 Chińczyków w wieku powyżej 55 roku życia. U 47 osób stwierdzono łagodne zaburzenia poznawcze, zaś po roku w podgrupie wyodrębniono 10 pacjentów z podejrzeniem choroby Alzheimera. Osoby te przeszły szczegółowe badania, które wykazały obniżony poziom testosteronu oraz podwyższone stężenie apolipoproteiny E.

Zdaniem naukowców, to właśnie niski poziom testosteronu jest jednym z czynników mogących determinować rozwój choroby Alzheimera w wieku dojrzałym. Jest to znaczący krok do przodu, ponieważ stałe monitorowanie poziomu testosteronu pozwala włączyć do leczenia środki stymulujące produkcję tego męskiego hormonu.

Jak podnieść poziom testosteronu naturalnie?

Chociaż na chorobę Alzheimera narażone są przede wszystkim osoby z tzw. grupy ryzyka, zawsze istnieje możliwość zachorowania. Warto więc zawczasu zatroszczyć się o zdrowie, zmniejszając prawdopodobieństwa rozwoju demencji starczej.

Wcale jednak nie musisz sięgać po niedozwolone środki dopingujące pobudzające produkcję tego hormonu. Niski poziom testosteronu podniesiesz naturalnie, stosując odpowiednie suplementy diety.

Boostery testosteronu to szeroki wybór preparatów dla sportowców z grupy ZMA oraz Tribulus. Zawarte w nich składniki (często pochodzenia roślinnego) nasilają syntezę męskiego hormonu, uzupełniając jego niedobory.

Boostery testosteronu to świetny sposób, by zbudować wartościową muskulaturę w krótszym czasie, a jednocześnie zapobiec groźnemu w skutkach spadkowi poziomu tego hormonu. Po suplementy mogą z powodzeniem sięgać nie tylko kulturyści, ale również osoby aktywne fizycznie umiarkowanie, które chcą zmniejszyć ryzyko zachorowania na Alzheimera w wieku dojrzałym.

Jeśli nie wiesz, jaki produkt wybrać, my proponujemy:

Universal ZMAUniversal ZMA PRO

Universal Nutrition ZMA PRO to profesjonalna i bezpieczna odżywka, która pozwala podnieść poziom testosteronu – hormonu męskości. ZMA- kompozycja witamin i minerałów dba, by stymulować produkcję testosteronu i HGH. Preparat efektywnie wspomaga budowanie masy mięśniowej. Równie skutecznie przyspiesza i ułatwia regenerację po treningu, wpływając na łatwość zasypiania oraz jakość nocnego wypoczynku. Optymalnie reguluje metabolizm zachodzący w komórkach. Jest profesjonalnym wsparciem dla sportowców.

 

Universal GH MaxUniversal Gh Max

Universal Nutrition Gh Max jest wyjątkowo silną i skuteczną odżywką dla sportowców, która wspiera budowę beztłuszczowej masy mięśniowej. Aminokwasy zawarte w preparacie – arginina i ornityna – stymulują procesy anaboliczne i produkcję hormonu wzrostu. Preparat działa antykatabolicznie, stymuluje syntezę białek, równocześnie wspierając redukcję tkanki tłuszczowej. Wywiera wpływ także na szybszą regenerację po treningu i pozwala maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie niosą właściwości hormonu wzrostu.

Natural Sterol ComplexUniversal Natural Sterol Complex

Universal Nutrition Natural Sterol Complex jest naturalnym sposobem na pobudzenie produkcji hormonów anabolicznych. Preparat opiera swoje działanie wyłącznie na sterolach pochodzenia roślinnego. Innowacyjny kompleks skutecznie pobudza wydzielania hormonów anabolicznych, wspiera budowę wartościowej masy mięśniowej i działa przeciw katabolizmowi mięśni. Dodatkowo skraca czas regeneracji po przeprowadzonym treningu i poprawia sprawność seksualną. Jest bezpieczny i daje optymalne efekty. To legalny zamiennik sterydów.

Niski poziom testosteronu zwiększa ryzyko Alzheimera? 4.99/5 (99.70%) 67 głos[ów]

Udostępnij