Boostery azotowe – czy warto je stosować?

Boostery azotowe – czy warto je stosować?

Wytrzymałość i siła to dwa elementy, które są niezbędne podczas treningu. Zdarzają się jednak sytuacje, w których niemoc fizyczna góruje nad sportowcem, efektem czego jest spadek formy. Prowadzi do często do zaniedbania regularności treningów, co utrudnia osiągnięcie założonego celu. I tak koło się zamyka… W takich przypadkach zaleca się stosowanie boosterów azotowych, które zapobiegają spadkowi siły i formy.

Boostery azotowe, czyli co?

Boostery azotowe to niezwykle popularne odżywki dla sportowców, dzięki którym możliwa jest poprawa wydolności wysiłkowej organizmu. Dzięki temu pozwalają na osiąganie coraz lepszych wyników treningowych, zapewniając wyraźny progres.

Boostery azotowe doskonale sprawdzają się zarówno w sportach siłowych, jak i podczas treningów wytrzymałościowych.

Oddziaływanie boosterów azotowych na mięśnie

Boostery azotowe działają poprzez aktywowanie tlenku azotu – związku wykazującego pozytywne działanie na organizm sportowca (ale nie tylko). Odpowiada za rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu usprawnia krążenie. Jako że wraz z krwią transportowany jest tlen oraz mnóstwo składników odżywczych, wszystkie te dobroczynne substancje dostają się do mięśni. A jak wiadomo, dotlenione i lepiej odżywione mięśnie, są gotowe do nawet najbardziej  intensywnego wysiłku. Ich dokarmienie ma również niebagatelny wpływ na późniejszą regenerację po treningu – proces ten zachodzi znacznie szybciej, dzięki czemu szybciej dochodzą do siebie i znów są gotowe na ciężki wysiłek.

Z punktu widzenia sportowców, najważniejsze działanie boosterów azotowych to zapewnienie efektu tzw. pompy mięśniowej. W praktyce oznacza to optyczne zwiększenie objętości mięśni podczas treningów. Nie da się ukryć, że taka właściwość odżywek działa niezwykle motywująco. Zachęca do kontynuowania ćwiczeń i stawiania sobie coraz wyższej poprzeczki. W ten sposób boostery azotowe pomagają osiągnąć nadrzędny cel, jakim jest zbudowanie wartościowej muskulatury.

Warto także podkreślić, że boostery tlenku azotu mogą mieć pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu oddechowego oraz pracę mózgu – co potwierdzają liczne badania naukowe.

Boostery azotowe – jakie wybrać?

Boostery azotowe to grupa odżywek dla sportowców, które dostępne są w szerokim asortymencie. Wybierając konkretny produkt, warto kierować się składem – to m.in. od niego zależy skuteczność działania.

  • L-arginina – to aminokwas stymulujący produkcję tlenku azotu. Ponadto wspiera poprawne funkcjonowanie układu krwionośnego.
  • Cytrulina – odpowiada za syntezę tlenku azotu oraz usprawnia metabolizm. Przyczynia się także do przyspieszenia regeneracji potreningowej.
  • Ornityna – jest składnikiem potęgującym działanie głównych substancji. Jej rola sprowadza się przede wszystkim do usuwania z organizmu szkodliwego amoniaku.

Szukasz skutecznych boosterów azotowych? Polecamy m.in.:

Wypróbuj i przekonaj się o możliwościach twoich mięśni, jakich dotąd nie znałeś!

Boostery azotowe – czy warto je stosować? 4.95/5 (99.02%) 41 głos[ów]

Udostępnij